Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeDatum konání:
7.6.2024

Dnes se žáci základní školy vydali vlakem do Moravského Krumlova. Cestu jsme si zpříjemnili pěší turistikou z vlakového nádraží do centra města. Po příchodu do města jsme zašli do městské knihovny, kde naše prvňáčky čekalo pasování na čtenáře, druháky čekalo vyhodnocení projektu " Čtení naruby". Paní knihovnice nás vřele přivítaly, děti se usadily a pasování začalo. Paní královna každého žáka mečem pasovala na čtenáře, žáci pronesli pasovací slib, podepsali se na dokument, přečetli kousek z nové knížky, kterou dostali jako dárek. Poté si paní knihovnice prohlédly brožurky Čtení naruby a paní učitelka vyhodnotila nejlepšího čtenáře. Po skončení akce čekala na děti odměna ve formě zmrzliny, děti si zakoupily dobroty v místních obchůdcích. Den jsme si velmi užili a spokojení jsme se vlakem vrátili zpět do Bohutic.

Více foto v galerii.