Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeDatum konání:
12.6.2023

V pondělí 12. 6. 2023 zavítal mezi děti základní školy pan král a jeho pomocnice. Děti z první třídy měly velký den. Čekalo je pasování. Nejprve děti společně odříkaly pasovací slib, následně postupně chodily před krále, poklekly a pan král je svým mečem pasoval na čtenáře. Každý svým podpisem na listinu zpečetil pasovací slib. Na závěr dostaly knížku se záložkou, ze které si hned vyzkoušely číst. 

Pak přišlo vyhodnocení druháčků, kteří se zapojili do akce Čtení na ruby. Akce probíhala celý školní rok. Všichni se moc snažili a všem přejeme, aby jim láska ke knihám vydržela po celý život.

"Každá kniha má duši - duši toho, kdo ji psal, a duši těch, kdo ji četli a snili s ní."

Carlos Ruiz Zafón, španělský spisovatel