Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Putování po bohutickém panství za bílou paní

Putování po bohutickém panství za bílou paní



Datum konání:
1. 6. 2026 - 1. 6. 2026

Akce Putování po Bohutickém panství za bílou paní proběhla dne 1.6. 2026 za účasti žáků ze ZŠ Bohutice a ZŠ Suchohrdly u Miroslavi. Cílem bylo propojit pohyb v přírodě, poznávání místního prostředí a rozvoj matematických dovedností zábavnou a soutěžní formou.

Účastníci plnili na připravené stezce řadu matematických úkolů a hádanek. Za správné vyřešení každého úkolu získali část medailonu a písmeno. Postupně tak skládali obrázek medailonu bílé paní a současně odhalovali její jméno. Tento způsob motivace děti velmi zaujal a vedl je k aktivní spolupráci i pečlivému plnění jednotlivých stanovišť.

Po úspěšném splnění všech úkolů následovalo hledání ukrytého pokladu, které bylo pro účastníky atraktivním vyvrcholením celé akce. Za svou snahu a úspěšné absolvování stezky obdrželi všichni pamětní list.

Součástí akce bylo také zajištění občerstvení, které si mohli účastníci zakoupit v místní hospůdce. Tato možnost byla využívána jak dětmi, tak jejich doprovodem.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře, bez organizačních komplikací a s velmi pozitivním ohlasem ze strany účastníků i pedagogického doprovodu. Stanovené cíle byly naplněny a akce přispěla nejen k rozvoji logického myšlení a matematických dovedností, ale také k posílení spolupráce mezi školami a k poznávání místních zajímavostí zábavnou formou.

 

Foto v galerii.