Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Preventivní program pro MŠ

Preventivní program pro MŠDatum konání:
13.10.2023

Dne 13. 10. 2023 se v naší mateřské škole uskutečnil preventivní program s názvem „Bezpečně do školky“, pořádaný DDM Moravský Krumlov. Program byl zaměřen na dopravní bezpečnost. Děti byly poučeny, jak se bezpečně pohybovat ve venkovním prostředí. Jak je důležité rychlé rozhodování, odpovědnost a respekt, koordinace pohybu, udržení pozornosti.

Děti si vyzkoušely různé dopravní situace, zahrály si hry s dopravními značkami, přecházely přechody pro chodce, reagovaly na signály semaforu, vnímaly okolí, dopravní prostředky. Pochopily, jak je důležité dodržování pravidel.

Program děti velice zaujal. Jako dárek si odnášely domů reflexní pásky a spoustu nových znalostí a dovedností.