Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Světový den vody

Světový den vodyDatum konání:
22.3.2024

V pátek si děti ze základní školy užily projektový den, který byl tématicky zaměřen na vzácnou a nenahraditelnou tekutinu, bez které by neexistoval život - Vodu. Světový den vody je důležitým připomenutím, že voda není samozřejmostí, že je to základní prvek pro život a zdraví. S dětmi jsme diskutovali, jak lze s vodou šetřit, chránit ji, řekli jsme si o důležitosti vody nejen pro lidskou společnost. Pustili jsme si krátkou pohádku o koloběhu vody, poznávali jsme různé zvuky vody - vodopád, moře, déšť, vaření vody, padání kapek, apod. Následně si každý vyrobil svůj koloběh vody a na závěr dne jsme si vyšli k rybníku u Olbramovic. Celý den jsme si moc užili, děti se dozvěděly plno zajímavých informací, aktivně se zapojovaly do všech nabízených činností.

Více foto v galerii