Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Život v čase našich předků

Život v čase našich předkůDatum konání:
15.11.2023

Dne 15. 11. 2023 se děti ze základní školy vydaly vlakem do Brna na výukový program "Život v čase našich předků". Hlavním smyslem programu bylo zážitkovou a naučnou formou dětem přiblížit ucelený přehled tradiční lidové kultury vztahující se k rodinným i společenským zvykům a tradicím v koloběhu života. Děti se přenesly do minulosti na moravskou vesnici v 19. a na počátku 20. století. Formou zážitkových aktivit paní lektorky přiblížily dětem lidové umění, řemesla a přírodní materiály, hospodářství i zemědělství. Představily a děti si vyzkoušely součásti lidového kroje, zjistily, že dojení není žádná legrace, zkusily si tkát na stroji, na kolovrátku, pohrály si s typickými hračkami dřívější doby, viděly obydlí a prostor chalupy. Program byl tematicky zaměřen na různé obyčeje vztahující se k etapám roku jako je masopust, Velikonoce a vítání jara, Dušičky, adventní období a Vánoce. Program byl velice pestrý, zajímavý a poutavý, na závěr si děti koupily krásné suvenýry.

 

Foto v galerii.